Herşey Zamanında

By | 20 Mart 2018

Bir işlemin zamanında yapılması kadar daha güzel bir hizmet olabilir mi? Bizler sizleri duymuyoruz bunu okurken ama yanıtlarınızı az çok tahmin edebiliyoruz. Zamanlı olan herşey güzeldir. Banka da olursunuz ve sırala beklemeseniz, aynı işlem markette de geçerlidir. Stadyuma giderken de sıra da beklememek, bilet sırası beklemekte bunların hepsi kısa süre de problemlerdir. Bir de nakliye işin de zaman işi ne kadar sıkıntı olur bunu hep beraber görelim.

Nakliye

Gebze Nakliyat

Öncelikle bu sorumuzun yanıtı evet zamanında yapılan her hizmet güzel ve verimli olur. Bir yükü teslim edeceksiniz, Pazartesi günü bu yükü teslim ettiniz ve en geç Çarşamba günü orada olacağını belirttiniz. Çarşamba günü kuruluşunuzun açılışı var. En geç bu tarihte sabah erkenden orada olması gerekir. Bu saatte orada olmazsa gitmesinin hiçbir önemi yoktur. Bu kadar titiz ve hassas bir müşteri sizlere ulaştı ve yükleri teslim etti. Sizler de sıradan bir nakliye gibi yükü alır. Depolarınızda günlerce bekletirseniz ve bu yükü Cuma günü teslim ederseniz. Sizce bunun önemi ve değeri ne kadar olabilir? Bizce olmaz hatta sorunlu bir taşımacılık olarak da geçer. Müşterinin tüm planları iptal, açılış iptal kısacası müşteri tamamen zor durumdadır.

Firma olarak müşterilerinizi düşünmüyorsanız, firma olduk demeniz yanlış olur. Sadece kendini düşünmek hayvanlar için geçerli bir tabirdir. Kendi postunu sadece hayvan düşünür ki bunu da her hayvan yapmaz. Örnek olarak ağır bir terim kullanmak zorunda kaldık. Bir müşterimiz böyle bir şekilde mağdur oldu ve sevkiyat sorumlusu işten patronu tarafından kovuldu. Bir kişinin ekmeği ile ve işi ile oynandığı için bu terimi kullanmak zorunda kaldık. Hiçbir suçu olmayan sevkıyatçı böyle bir durum yüzünden mağdur oldu. Sizlerin de başına gelmemesi için dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Vakit nakittir, diye boşuna büyüklerimiz söylememiştir. Yukarıda sıradan ve basit bir hata yapan firmaya göre daha dikkatli olabilirsiniz ve müşterilerinize daha şeffaf olun. Yükü almadan önce Perşembe veya Cumartesi artık hangi gün indirecek ve teslim edecekseniz bunu açık açık bildirin ki müşterileriniz mağdur ve zor durumda kalmasın. Sadece kendinizi değil, bu işten 50, 100 Türk Lirası kazanacağım diye değil, müşterim memnun kalır mı? Zor durumda bırakır mıyım? Diye bir düşünün bizler de bu sektörün içindeyiz ve bu sektör de herkes birbirine lazım, bu yüzden sadece bugünü değil, her zaman için değerli olan müşterilerimizi korumak, kollamak yüklerini hassasiyetli ve zamanında taşımak görevimizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir